Activities Calendar

(last update: June 3, 2022)

Click to download the calendar as a .pdf file / A3 paper, 2 pages

8 Haziran Çarşamba
Wednesday, 8 Juny
9 Haziran Perşembe
Thursday, 9 Juny
10 Haziran Cuma
Friday, 10 Juny
11 Haziran Cumartesi
Saturday, 11 Juny
12 Haziran Pazar
Sunday, 12 Juny
10:00   AÇILIŞ TÖRENİ / OPENING CEREMONY
(HEKİM SİNAN Konferans Salonu/Conference Hall) + (YOUTUBE Canlı Yayın/Live)
      10:00
11:00 KONSER / CONCERT
PİYANO-KEMAN RESİTALİ /
PIANO-VIOLIN RECITAL

(çevrimiçi / online)

Eda Delikçi - Keman/Violin
Senem Zeynep Ercan - Piyano/Piano
KONSER / CONCERT
KANUN-PİYANO AÇIKLAMALI KONSER /
 QANUN-PIANO EXPLAINED CONCERT

( Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi /
 Ahmet Yakupoğlu Fine Arts High School)

Deniz Tuncer  - Piyano/Piano
Seda Tüfekçioğlu - Kanun/Qanun
KONSER / CONCERT
TÜRK HALK MÜZİĞİ /
 TURKISH FOLK MUSIC

(Nafi Güral Fen Lisesi / Nafi Güral Science High School)

İsa KAHRAMAN
KONSER / CONCERT
GİTAR RESİTALİ /
GUITAR RECITAL

(Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi / Ahmet Yakupoğlu Fine Arts High School)

FELİPE VARGAS MAGDALENO
KONSER / CONCERT
BAĞLAMA GİTAR İKİLİSİ / BAGLAMA-GUITAR DUO

(Aslanapa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü / Aslanapa District Directorate of National Education)

Sedat Çılgın-Bağlama/Baglama
İlter Cebeci-Gitar/Guitar
KONSER / CONCERT
AFYON CAKA YILDIZLARI /
 AFYON CAKA STARS

(Boğaziçi Şehir Koleji / Boğaziçi City College)

Hazırlayanlar/Prepeared by: Filiz Yıldız-Gülşah Tazegül
KONSER / CONCERT
ALİ ERİM GİTAR RESİTALİ / ALİ ERİM GUITAR RECITAL

(Kırdar Bilgiören Koleji / Kırdar Bilgiören College)
KONSER / CONCERT
TÜRK HALK MÜZİĞİ / TURKISH FOLK MUSIC

(Necip Fazıl Anadolu Lisesi / Necip Fazıl Anatolian High School)

İsa KAHRAMAN
KONSER / CONCERT
İNCE SAZ EŞLİĞİNDE HİSARLI AHMET TÜRKÜLERİ /
 HISARLI AHMET FOLK SONGS

(çevrimiçi / online)

Derya Eroğlu - Solist/Soloist
Erhan Zeteroğlu - Bağlama/Baglama
Gamze Nevra Köroğlu - Klasik Kemençe/Kemence
Halil Altınköprü - Kanun/Qanun
Melih Yenilmez - Ud/Oud
Nihat Ozan Köroğlu / Ney
Selim Şenel / Tambur
Sibel Karaman / Rythm
  11:00
11:30           DAVETLİ KONUŞMACI / KEYNOTE SPEAKER
İhsan Çiçek

(HİSARLI AHMET Amfisi/Lecture Hall) + (YOUTUBE Canlı Yayın/Live)


İklim değişikliği ve Müzik
    11:30
11:45             KONFERANS / CONFERENCE
Oksana Dobzhanskaya

ZOOM + (YOUTUBE Canlı Yayın/Live)

The Sound Landscapes of Arctic
  11:45
13:00 KONSER / CONCERT
DUO ÇOKAMAY

(çevrimiçi / online)

Merve Çokamay - Flüt/Flute
Bahadır Çokamay - Piyano/Piano
        13:00
14:00 KONSER / CONCERT
KEMAN-PİYANO /VIOLIN-PIANO
( Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi / Ahmet Yakupoğlu Fine Arts High School)

Yılmaz Lekesizgöz - Keman/Violin
Hale Vural - Piyano/Piano
KONSER / CONCERT
PİYANO/PIANO

(Kırdar Bilgiören Koleji / Kırdar Bilgiören College)

AKÜ Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Piyano ASD Öğrencileri / Students of Piano Department of AKU State Conservatory
KONSER / CONCERT
ÜÇ KEMAN / THREE VIOLINS

(Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi /  Ahmet Yakupoğlu Fine Arts High School)

Şenol Aydın - Keman/Violin
Gülen Ege Serter- Keman/Violin
Şeniz Serter- Keman/Violin
KONSER / CONCERT
EMRE ÜNLENEN GİTAR RESİTALİ /
EMRE ÜNLENEN GUITAR RECITAL

(Aysel-Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi, Kent Ormanı / Kütahya City Forest, Aysel-Selahattin Erkasap Social Sciences High School)
KONSER / CONCERT
TÜRK SANAT MÜZİĞİ /
TURKISH ART MUSIC

(Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi / Kütahya Health Sciences University)

AKÜ TSM Bölümü / Turkish Art Music Department of AKU State Conservatory

Hazırlayan / Prepeared by: Hakan Akdeniz- Memduh Erman Saydam
KONSER / CONCERT
KIRDAR BİLGİÖREN KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ /
STUDENTS of KIRDAR BİLGİÖREN COLLEGE

(Kırdar Bilgiören Koleji / Kırdar Bilgiören College)

Hazırlayan/Prepeared by: Rafet Kırdar
SÖYLEŞİ / CONVERSATION
4 ELEMENT ve MÜZİK: Hava, Su, Toprak, Ateş /
4 ELEMENT AND MUSI: Air, Water, Earth, Fire

(Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü / Kütahya Ahmet Yakupoğlu Fine Arts High School Painting Department)

Hakan Yılmaz
KONSER / CONCERT
FARKLI ÖĞRENENLER “OTİZM ve MÜZİK” /
DIFFERENT LEARNERS “AUTISM AND MUSIC”
 
(Kütahya-BİLSEM)

Hazırlayan / Prepeared by: Didem Karabaş

Batuhan Kil - Piyano ve Ud/Piano and Lute
Recep Ege Altıncıoğlu - Şan/Vocal
Çağrıhan Atyıldız - Çello/Cello
Buğra Çankır - Piyano/Piano
Koral Erdeniz - Piyano/Piano
KONSER / CONCERT
AYSEL GÖKÇE ÇAĞLAR PİYANO RESİTALİ: "Kuşlar" / AYSEL GÖKÇE ÇAĞLAR PIANO RECITAL: "Birds"

(çevrimiçi / online)
14:00
14:30           KONSER / CONCERT
TÜRK HALK MÜZİĞİ / TURKISH FOLK SONG

(Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Beylerbeyi Salonu / Beylerbeyi Hall of Kütahya Provincial Directorate of National
Education)

Veli Yöntem  - Kabak Kemane
Çiğdem Yöndem - Bağlama ve Solist / Baglama and Soloist
    14:30
15:30           PANEL
Ban Junrong (chair)
Hang Su
Wan Zhongru

ZOOM + (YOUTUBE Canlı Yayın/Live)

The Singer Controls the Timbre to Adapt to the Climate Change Expressed in the Lyrics
  KAPANIŞ TÖRENİ / CLOSING CEREMONY 15:30
16:00 KONSER / CONCERT
ALİ ERİM GİTAR RESİTALİ /
ALİ ERİM GUİTAR RECITAL
KONSER / CONCERT
AŞIK YOKSUL DERVİŞ

(Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi / Dumlupınar University Science Literature Department)

Hazırlayan / Prepeared by Erdal AKAY
KONSER / CONCERT
KÜTAHYA KIR GEZEĞİ / KÜTAHYA PRAIRE WALKING

(Regülatör / Regulator)

Mustafa Salün ve Arkadaşları / Mustafa Salün and His Friends
KONSER / CONCERT
VİYOLA-PİYANO / VIOLA-PIANO

(çevrimiçi / online)

Bilgütay Kaan Öztürk - Viyola/Viola
İrem Yalçıner - Piyano/Piano
  16:00
17:00     DAVETLİ KONUŞMACI / KEYNOTE SPEAKER
Abdurrahman Ekinci

(HİSARLI AHMET Amfisi/Lecture Hall) + (YOUTUBE Canlı Yayın/Live)
[Oturum 15'deki  Son Sunum  / The Last Presentation at The Session 15]

Dört Mevsim Üç Yurt / Four Seasons Three Countries
    17:00
17:30   PANEL
Abdullah Akat (başkan / chair)
Akın Oktav
Ali Tan

(HİSARLI AHMET Amfisi/Lecture Hall) + (YOUTUBE Canlı Yayın/Live)

Ney ve Kemençe Yapımında Deneysel ve Sayısal Modellemeye İlişkin Güncel Yaklaşımlar /
Current Approaches to Experimental and Numerical Modeling in Ney and Kemenche Making
      17:30
18:00 KONSER / CONCERT
SONRA?: “DOĞA VE GELECEK ÜZERİNE YENİ MÜZİKLER” / AFTER?: "NEW MUSIC ON NATURE AND THE FUTURE
(çevrimiçi / online)

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, İSF, Yeni Müzik Topluluğu / Ankara Music and Fine Arts University İSF, New Music Association

Hazırlayan / Prepeared by: Erberk ERYILMAZ
        KONSER / CONCERT
ARYA SU GÜLENÇ PİYANO RESİTALİ / ARYA SU GÜLENÇ PIANO RECITAL

(BİLSEM)
    18:00
20:00 KONSER / CONCERT
ZEYBEKLER / ZEIBEKS

(Hezar Dinari Kültür Merkezi / Hezar Dinari Culture Centre)

Mehmet Sevim
KONSER / CONCERT
BAĞLAMA GİTAR İKİLİSİ / BAGLAMA-GUITAR DUO

(Hezar Dinari Kültür Merkezi / Hezar Dinari Culture Centre)

Sedat Çılgın - Bağlama/Baglama
İlter Cebeci - Gitar/Guitar
KONSER / CONCERT
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK ve GENÇLİK ORKESTRASI / AFYONKOCATEPE UNIVERSITY CHILDREN
AND YOUTH ORCHESTRA CONCERT

(Hezar Dinari Kültür Merkezi / Hezar Dinari Culture Centre)

Hazırlayanlar/Prepeared by: Filiz Yıldız-Gülşah Tazegül
KONSER / CONCERT
SERDAR KASTELLİ: NEFESLENİŞLER / BREATHINGS

(Hezar Dinari Kültür Merkezi / Hezar Dinari Culture Centre)
KONSER / CONCERT
SEMPOZYUM KAPANIŞ ÖZEL KONSERİ /
SYMPOSIUM CLOSING SPECIAL CONCERT

(Hezar Dinari Kültür Merkezi / Hezar Dinari Culture Centre )

Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi / Kütahya Ahmet Yakupoğlu Fine Arts High School 
20:00
21:00   DAVETLİ KONUŞMACI / KEYNOTE SPEAKER
Aaron S. Allen

ZOOM + (YOUTUBE Canlı Yayın/Live)

Global Ecomusicologies
YUVARLAK MASA / ROUND TABLE
Marisa Fonterrada (chair)
Andrea Cohen
Thiago Cury

ZOOM + (YOUTUBE Canlı Yayın/Live)

Environmental Crises and Music: Can Art Pinpoint Global Solutions?
  21:00
8 Haziran Çarşamba
Wednesday, 8 Juny
9 Haziran Perşembe
Thursday, 9 Juny
10 Haziran Cuma
Friday, 10 Juny
11 Haziran Cumartesi
Saturday, 11 Juny
12 Haziran Pazar
Sunday, 12 Juny
  AÇILIŞ GÖSTERİSİ / THE OPENING SHOW
“Sihirli İplikler / The Magic Yarns”

Sağlık Bilimleri Üniversitesi
Gösteri Salonu (fuaye) /
Kütahya Health Sciences University Events Hall (foyer)

Zeynep Delman
               
   KARMA SERGİ / MIXED EXHIBITION
(9 Haziran/June - 12 Haziran/June)

Sanatçılar / The Artists:
A.Aycan Gürbüz, Ali Eren SAÇILDI, Ali Temel KÖSELER, Atilla Cengiz KILIÇ, Aynur MAKTAL, Ayşe EKİCİ, Betül CAN, Burcu ONUR, Büke TOZLU, Cemalettin SEVİM, Damla BAYDAR, Damla SEVGİ, Ebru ÇELİK, Elif DOKUR, Eren Evin KILIÇKAYA, Esra Kavcı ÖZDEMİR, Evren Karayel GÖKKAYA, Gonca KARAVAR, Gülsevim Can GÜRBÜZ, Gülşah POLAT, Hadiye KILIÇ, Halide OKUMUŞ, Halil Cenk BEYHAN, İlhami DİKSOY, İ. Önder ÖKDEM, İrem Ilgın AYDOĞDU, Kadir SEVİM, Kadriye Gayin TAYMUR, Kemal ULUDAĞ, Murat ŞEN, Neslican ÜN, Onur AKSOY, Onur KURAN, Ömer Akif YELDAN, Remzi SAN, Rümeysa Beyza OKUR, S. Sibel SEVİM, Selda Mant MENAY, Serap IŞIKHAN, Serpil AKDAĞLI, Sevgi Taner AVCI, Şükran DURAN, Yasin ARSLAN, Yeşim Karaman ZÜMRÜT, Yonca BİRER

(http://hisarliahmet.org/)
  Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gösteri Salonu / Kütahya Health Sciences University Performing Arts Hall
(9 Haziran/June - 12 Haziran/June)
  Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri / Kütahya Ahmet Yakupoğlu Fine Arts High School Students

"Hisarlı Ahmet Portresi / Portrait of Hisarlı Ahmet"
Nehir Sertel, Ahmet Erdoğmuş, Taha Berk Savaş,Yeşim Dere, Emine İrtegün


"İklim Krizi Konulu Afiş Çalışmaları Sergisi / Climate Crisis Poster"
Bedia Dursun, Betül Kahraman, Buse Köse, Yıldız Meşe, Zeynep Akyel
VIDEO ART
"Saklı Yerler/The Hidden Places"


Emre Ünlenen
BİLSEM Öğrenci Çalışmaları
Sergisi / The Exhibition of  Student Studies of BİLSEM

Atık Kağıtlardan El Yapımı Kağıt Üzerine Nesli Tükenmiş Hayvanlar ve  Ekolojik Baskı Çalışmaları / Extinct Animals and Ecological Printing Studies on Handmade Paper from Waste Papers
Atık Endüstriyel Sır Üzerine Dijital Baskı / Digital Printing on Waste Industrial Glaze
“Zamansız/Untimely Hisarlı Ahmet”


Adil Özkan- Ziya Yekta Özkan
VIDEO ART
"Susuz / Thirsty"


Oya AşanYüksel
VIDEO ART
"Çığlık / Scream"

Bilge Kınam-Murat Topaloğlu
VIDEO ART
"Kara- Su İlişkisinde Oluşan Mimari Yapılar / Architectural Constructions that Formed in The Relationship Between Land and Water"

Aşkın Ercan
VIDEO ART
"Değildir / Does Not"


Hazal Kökten
VIDEO ART
"Yarence"

Kübra Ergin Kuzucanlı